Yeditepe Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Ve Sosyal Medya Eğitimi Alanında Tez Yazım Merkezi

20 yıldan daha fazla bir süredir eğitim hayatına devam eden Yeditepe Üniversitesi, eğitim bilimleri enstitüsü bünyesinde birçok farklı programda yüksek lisans eğitimleri sağlamaktadır. Bu programlardan birini oluşturan bilgi teknolojileri ve sosyal medya eğitimi, özellikle günümüzün mutlak kullanım alanlarından biri olan sosyal medya ortamlarını ve bilgisayarın etkin bir şekilde kullanımını teknolojik olarak ele almakta ve bu noktada teknik donanımlara, eğitim becerilerine ve uzmanlıklara sahip teknologların yetiştirilmesini amaçlamaktadır. Bu eğitim çalışmalarında yüksek lisans öğrencileri, sosyal medya ortamlarının sosyolojik, psikolojik ve yaşamsal etkilerini incelerken, iletişim yöntemleri üzerindeki etkilerini de ele almaktadır. Bu sayede özellikle gelecek nesillerin sosyal medya ortamları ile bağlantılı şekilde nasıl bir iletişim yöntemine sahip olacağı ve geleceğin nasıl şekilleneceğini ortaya çıkmaktadır.

Bilgi teknolojileri ve sosyal medya eğitimi yüksek lisans programında öğrenciler, hem ulusal olarak hem de uluslararası olarak sosyal medya ortamlarında araştırmalar sağlarken, bu araştırmalar sayesinde iletişim ve paylaşım kültürlerini incelemektedir. Yapılan incelemeler ve çalışmalar sonrasında akademik bir şekilde psikolojik olarak kullanılabilecek ya da sosyolojik olarak kullanılabilecek sonuçlar da ortaya çıkmaktadır. Bu sonuçlar ile birlikte toplumların şekillenmesinde sosyal medya ortamlarının nasıl bir yere sahip olduğu göz önüne çıkarken, öğrenciler bu çalışmalarını profesyonel bir sonuca dönüştürmek için tez yazım merkezi konusunda firmamız üzerinden hizmet alabilirler.

Bilgi Teknolojileri Ve Sosyal Medya Eğitimi Bölümü İçin Tez Yazım Merkezi

Yeditepe Üniversite’sinde ayrıcalıklı bir bölüm olarak eğitimi sürdürmekte olan bilgi teknolojileri ve sosyal medya eğitimi alanında yüksek lisans çalışmaları gerçekleştiren öğrencilerin, öncelikle herhangi bir sosyal medya ortamında çalışma yapmayı hedeflemesi gerekir. Örneğin, günümüzün en çok kullanılan sosyal medya ortamları arasında yer alan Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube gibi ortamlar hedef alındıktan sonra ortamlarda hesapların takip edilmesi, bu hesaplarda yapılan paylaşımların incelenmesi ve bu ortamların nasıl kullanıldığının irdelenmesi gerekir. Bazı kullanıcılar bu ortamlarda fenomen niteliğine kavuşurken, bazı kullanıcılar olumsuz etkiler gösterdiğinden dolayı farklı tez konuları hazırlanması için firmamız tez yazım merkezi olarak tüm yüksek lisans öğrencilerine destek vermektedir.